САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

Поводом инцидента који се данас догодио у манастиру Подмаине, а ради потпуне истине дужни смо обавијестити вјернике, пријатеље манастира и укупну јавност о сљедећем: У нашем манастиру су у својству гостију већ пар дана боравила два лица између којих се десио овај немили догађај. Дакле немају статус искушеника нити су чланови манастирског братства како су то пренијели поједини медији. Одмах након овог изненадног и немилог догађаја којем није претходила никаква свађа или нешто слично Управа манастира је обавијестила надлежне у полицији и позвала хитну помоћ, који су одмах дошли на лице мјеста и професионално обавили свој посао, те повријеђеном лицу указали помоћ.

Манастирско братство жали због овог инцидента којим је нарушен манастирски мир и злоупотријебљено гостопримство, и моли се за брз опоравак повријеђеног.

Управа манастира Подмаине.

Објавио Манастир Подмаине уз благослов игумана Рафаила (Бољевића) 6. март 2024.