04.08.2018.

Митрополит Амфилохије и владика Јоаникије позивају на пост и молитву за спас Косова и Метохије

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије у петак, 3. августа 2018. упутио је архипастирску порука свештенству, монаштву и вјерном народу Епархије Рашко-призренске да од понедељка (6. августа) закључно са петком (10. августа) сви по својим моћима посте и да се у храмовима, након вечерње службе, редовно служи „Молебан за Косово и Метохију“.

Остајући вјерни нашем Косовском завјету, Митрополија црногорско-приморска и Епархија будимљанско-никшићка позивају сав благочестиви народ да и у овим тешким и судбоносним данима будемо уз наш страдални народ на КиМ.

Благословом Његовог Високопреосвештенства Архиепископа цетињског Митрополита црногорско-приморског г. Амфилохија и Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког г. Јоаникија  у  храмовима у Црној Гори од понедељка (6. августа) закључно са петком (10. августа) након вечерње службе, служиће се „Молебан за Косово и Метохију“.

Стога, Архијереји наше Цркве позивају свештенство, монаштво и вјерни народ на петодневни пост, свако према својим моћима, и да се у што већем броју сабирамо на Молебни канон.

пре 2 месеца

Нека и дао драги Бог наш, да се овај Позив који подсећа на “Краљеву Вечеру” заврши као крај “Небеске Литургије”.... „Доста, Боже, поштеди остатак!“ Тад је Господ послушао Саву, На српско се робље ражалио, Те Србима гријехе опрости. Засија се лице Србиново, Зазвонише звона на весеље, Замириса земља од тамјана, Заблиста се Христова истина, Зацери се милост и поштење, Анђели се са неба спустише, Па Србију земљу загрлише. Хај, шта се оно чује из даљине? То се опет служи литургија, У небесном царству Христовме. Службу служи светитељу Саво, И са њиме три стотин владика, И три хиљад српских свештеника. Ђаконује Ђакон Авакуме Што на коцу за Христа пострада, На баиру усред Биограда. А Цар Славе сједи на престолу, Док са земље грми ко олуја, То Србија кличе – АЛИЛУЈА! Благо мајци која Саву роди
И Србима док их Саво води.